fbpx

Czy należycie dbasz o skórę swoich dłoni?

Stosujemy kremy, maseczki, peelingi na twarzy, ale czy pamiętasz by chronić i regenerować skórę swoich dłoni?

Czynniki zewnętrzne i oksydacja skóry

Nasze dłonie są szczególnie narażone na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, powodujące przebarwienia i fotostarzenie, najróżniejsze środki do mycia, detergenty zawierające środki powierzchniowo czynne, zanieczyszczenia, które podrażniają i zmniejszają naturalny lipidowy płaszcz ochronny skóry.
Dłonie to drugie miejsce zaraz po twarzy, które może zdradzać nasz wiek. Starzenie się skóry dłoni, czyli oksydacja, jest często spowodowane utratą wody i wolnymi rodnikami. Na przesuszonych dłoniach mogą pojawiać się przebarwienia, bolesne pęknięcia, czy otarcia. Zwłaszcza zimą nie zawsze pamiętamy lub mamy możliwość założyć rękawiczki, wiec wystawiamy nasze dłonie bezpośrednio na zimno i wiatr. Bestia ze wschodu się zbliża, więc wkrótce wszyscy będziemy wystawieni na ujemne temperatury.

Co jeszcze negatywnie wpływa na skórę dłoni?

Na co dzień stosujemy płyny do dezynfekcji na bazie alkoholu, które dodatkowo przesuszają nasz naskórek. Noszenie rękawiczek jednorazowych również może niekorzystnie odbić się na wyglądzie i stanie naszej skóry. Przebywanie w suchych, ogrzewanych pomieszczeniach pozbawia skórę wilgoci. Skóra staje się cienka, szorstka i matowa.
Zwracaj szczególną uwagę na skład stosowanych środków myjących oraz kosmetyków do rąk. Czy na pierwszym miejscu znajduje się woda, alkohol, czy aloes?

Odżywczy aloes

Aloes, jest znany i stosowany w kosmetyce od lat. Badania naukowe potwierdziły prozdrowotne i lecznicze właściwości tej rośliny. Miąższ z liści aloesu jest ceniony ze względu na zawartość pond 270 składników bioaktywnych, witamin A, B (biotyna, kwas foliowy),C, E, aminokwasów, enzymów, minerałów takich jak: potas, żelazo, cynk, wapń, magnez, chrom, mangan, miedź, sód, kwas foliowy. Dogłębnie nawilża i zatrzymuje wodę w głębszych warstwach skóry, jest humektantem. Humektanty to związki silnie wiążące i absorbujące wodę z otoczenia. Stymuluje odnowę komórek i wspiera naturalną regenerację.
Miąższ aloesowy zmiękcza skórę, łagodzi podrażnienia, zmniejsza uczucie pieczenia, działa kojąco i gojąco na oparzenia, otarcia i drobne rany. Rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi do zranionych miejsc, pomaga uporać się ze stanami zapalnymi skóry. Może być stosowany bezpośrednio na skórę dłoni, gdyż jego pH mieści się w przedziale 5.2-5.6 i jest zgodne z pH zdrowej skóry. Jednak wraz z emolientami, stanowi idealne połączenie przeciwko odwodnieniu. Emolienty zapobiegają nadmiernej utracie wody ze skóry poprzez tworzenie okluzyjnej warstwy ochronnej. Dodatkowo uzupełniają poziom lipidów naskórkowych.
Aloes ze względu na zawartość antyoksydantów, skutecznie przeciwdziała starzeniu się skóry dłoni. Miąższ aloesu zawiera ok. 3% saponin, które charakteryzują się działaniem ściągającym, lekko odkażającym i myjącym, dlatego jest idealnym składnikiem środków myjących i dezynfekujących. Optymalne ilości składników biologicznie aktywnych zawierają liście aloesu z minimum 3-letnich upraw.

Cenne składniki

Wyciąg z ogórka pomaga ukoić skórę, olejek ze skórki cytrynowej ma działanie ściągające i odżywia skórę. Oliwa z oliwek od dawna cieszy się uznaniem jako przeciwutleniacz i substancja nawilżająca, która może przyczyniać się do odmładzania skóry.
Awokado to niezwykle odżywczy owoc, który zawiera wiele cennych witamin i minerałów, w tym witamin A, C i E. Dzięki wysokiej zawartości tłuszczów, awokado świetnie się sprawdza jako baza do mydła, łagodnie oczyszcza skórę, odżywia ją i nawilża. Nawet sucha skóra pozostanie po umyciu gładka.
W nowym roku postaw na naturalne, nawilżające mydła na bazie aloesu. Zadbaj o skórę dłoni, by była zawsze nawilżona i w dobrej kondycji. Od Twoich codziennych nawyków zależy, jak będzie wyglądać Twoja skóra na co dzień. Dłonie myjemy średnio 8 razy dziennie.
Naturalna pielęgnacja i regularna ochrona, to sekret pięknych i zadbanych dłoni.
Czytaj więcej tu i tu

Czym kierujesz się wybierając mydło?