fbpx

Jeśli podczas lekcji online pada Ci bateria w laptopie, to zawsze razem z komórką, tak żebyś przypadkiem lekcji nie mogła dokończyć przy pomocy Skype zainstalowanego w telefonie.
Jeśli zdenerwują Cię w pracy, to zawsze na dokładkę pokłócisz się z partnerem tak, by mieć doszczętnie nerwy już zszargane. A po powrocie do domu czeka na Ciebie jeszcze pusta lodówka i sterta prania do poskładania. Brzmi znajomo?

Jeśli w pracy spóźnisz się na jedno spotkanie, to później w ciągu dnia już lawinowo sypie się wszystko po kolei. Nic nie dzieje się według Twego harmonogramu, tak skrupulatnie zaplanowanego zawczasu. Taksówki sam uciekają Ci sprzed nosa, a kolejka po kawę w ulubionej kawiarni ciągnie się w nieskończoność jak nigdy.

Ale wiesz co? Życie jest zbyt krótkie by przejmować się tak tym wszystkim i brać wszystko do głowy. Od nadmiaru stresu i silnych, wyczerpujących emocjonalnie przeżyć możesz skończyć u psychiatry na mocnych lekach lub nabawić się wrzodów żołądka. A po co Ci jeszcze dodatkowe problemy ze zdrowiem?

Najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Z uśmiechem podchodź do samej siebie, ludzi i otaczającego nas świata. Na pewno czasem będzie trudno, ale tylko Ty możesz odmienić swoje życie, myślenie i podejście do pewnych spraw. Zaakceptuj siebie i rzeczy na które nie masz wpływu.

Moja babcia zawsze mi powtarza: “Jak o siebie dbasz, to tak masz.” Taka prawda.
Nikt nie zadba o Ciebie lepiej niż Ty sama! Zdrowie psychiczne i spokój ducha są bezcenne.
Nic, co jest tego warte nie przychodzi łatwo. Zawsze najpierw jest ciężko, żeby później było odrobinę lżej.

I choć na koniec dnia padasz przytłoczona ciężarem dnia dzisiejszego, to na dobranoc, spójrz w swoje odbicie w lustrze i powiedz sobie coś miłego na swój temat. Skup się na swoich atutach: cudnych błękitnych oczach, smukłych ramionach czy zniewalającym uśmiechu.
I doceń każdy dzień. Bo on się już nigdy nie powtórzy!