O mnie

Kim jestem i czym się zajmuję?

Pomagam żołnierzom i osobom cywilnym w profesjonalnym przygotowaniu się do egzaminów resortowych według normy STANAG 6001 z języka angielskiego.

Jestem absolwentką Filologii angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku. W 2006 roku obroniłam pracę licencjacką, zaś w 2009 roku uzyskałam tytuł magistra. Uczyć języka angielskiego zaczęłam jeszcze będąc na studiach w 2005 roku. Przez kolejne lata rozwijałam swoją pasję do uczenia oraz zdobywałam kolejne umiejętności. W 2008 roku ukończyłam na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku studia podyplomowe o specjalności Informatyka. Następnie w 2011 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii studia podyplomowe przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Pierwsze kursy STANAG 6001 dla dla żołnierzy zaczęłam realizować w 2010 roku. W 2015 roku ukończyłam z wynikiem pozytywnym szkolenie dla kandydatów na egzaminatorów języka angielskiego, zorganizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną Języków Obcych MON, uzyskując kwalifikacje do prowadzenia egzaminu resortowego ze znajomości języka angielskiego na poziomie 1 i 2, zgodnie z porozumieniem NATO STANAG 6001. Ponadto posiadam certyfikat znajomości języka angielskiego według normy STANAG 6001 na poziomie 4,4,4,4 oraz z języka rosyjskiego na poziomie 1,1,1,1.

Nie tylko angielski…

Moją drugą życiową pasją jest fitness i zdrowy styl życia. Równolegle do Filologii angielskiej studiowałam drugi kierunek na Politechnice Białostockiej. W 2004 roku uzyskałam tytuł licencjata na kierunku Turystyka i Rekreacja. W międzyczasie korzystając z programu Socrates - Erasmus wyjechałam na studia do Danii, gdzie na Odense University College studiowałam International Management w latach 2003-2004. Po powrocie do Polski postanowiłam kontynuować swoją edukację w zakresie marketingu. W 2006 roku uzyskałam tytuł magistra Zarządzania i Marketingu na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

Swoją profesjonalną przygodę z fitnessem rozpoczęłam w 2015 roku od uzyskania uprawnień Instruktora fitness w Open Mind Fitness School. Od tamtej pory uczestniczyłam w szeregu kursów doskonalących: step instruktor, body ball, kettlebells, crossfit, pilates, powergym, functional advanced body, easy ball stretch, flow stretch, trx stc. Dążenie do doskonałości i ciągły głód wiedzy sprawiły, że w 2016 roku uzyskałam dodatkowo tytuł Instruktora kulturystyki i Trenera personalnego w Głuchowski Sport Academy. Również w 2016 roku ukończyłam kurs Trenera personalnego z Dietetyką sportową w Olimpiakos Centrum Kształcenia Kadr Sportowych. To rozbudziło we mnie chęć dalszego doskonalenia się w obszarze dietetyki. W 2017 roku ukończyłam pierwszy kurs Dietetyki organizowany przez Ośrodek Szkolenia i Rozwoju Fundacji Inicjatywa na Rzecz Edukacji. W 2017 roku ukończyłam kurs podstawowy a w 2018 roku zaawansowany Kurs zdrowego odżywiania i odchudzania w Instytucie Zdrowego Odżywiania.

Biegam, pływam, startuję w zawodach, prowadzę treningi personalne oraz zajęcia grupowe fitness. Pomagam zdecydowanym osobom w dążeniu do osiągnięcia ich wymarzonej sylwetki poprzez indywidualnie dobrany program treningowy, zbilansowaną dietę oraz właściwą suplementację. Jako Doradca suplementacyjny profesjonalnie i rzetelnie polecam tylko bezpieczne i sprawdzone odżywki i suplementy, które są produktami wyłącznie najwyższej jakości. Aktualnie skupiam się na zajęciach prozdrowotnych typu pilates, zdrowy kręgosłup oraz stretching/rozciąganie.

W wolnych chwilach poświęcam się strzelectwu. Od 2011 roku aż do chwili obecnej, nieprzerwanie należę do klubu strzeleckiego Kaliber w Białymstoku. W 2012 roku otrzymałam patent strzeleckie i licencję zawodnika w dyscyplinach pistolet oraz karabin. Biorę aktywny udział w zawodach strzeleckich jako zawodnik lub sędzia sportu strzeleckiego. W 2015 roku ukończyłam kurs Instruktora sportu strzeleckiego oraz Instruktora strzelań bojowych i praktycznych, co umożliwiło mi uzyskanie przygotowania do prowadzenia strzelań strzelectwa praktycznego, zajęć z bronią gładkolufową, maszynową i krótką palną bojową. Dzięki swojej ciężkiej pracy i regularnym udziałom w zawodach sportowych również tych rangi międzynarodowej, w 2020 roku uzyskałam licencję sędziego strzelectwa sportowego klasy drugiej.