fbpx

1. Jestem zainteresowana lekcjami przygotowującymi do egzaminu STANAG na 2 poziomie. Jeśli ma Pani wolne miejsca, proszę o informację, chętnie rozpocznę zajęcia jak najszybciej. Myślę, że byłabym zaineresowana pakietem x10 zajęć. Kiedy możemy rozpocząć współpracę?

W chwili obecnej nie prowadzę rekrutacji uzupełniającej na indywidualne kursy online. Kursy semestralne rozpoczynają się zazwyczaj we wrześniu i w lutym. Zawsze kontaktuję się z osobami z listy, według kolejności zapisu na mego newslettera i potwierdzam chęć podjęcia współpracy. Dlatego to od osób zapisanych wcześniej na listę osób oczekujących tak naprawdę zależy, kiedy zwolni mi się miejsce dla kolejnego kursanta. Jedni czekają tydzień, inni ponad 3 miesiące.

2. Chciałbym podszkolić się z angielskiego, żeby zaliczyć wszystkie sprawności. Obecnie celuję na poziomie 2. Sporadycznie jestem w Białymstoku i to zazwyczaj w weekendy. Jak dużo lekcji (tak mniej więcej) powinienem wykupić oraz czy jest szansa na elastyczne godziny i /lub zajęcia online?

Każdą nową współpracę rozpoczynam od testu diagnostycznego, który składa się zarówno z części cywilnej jak gramatyka, pisanie, słuchanie, rozmowa, oraz wojskowej, obejmującej znajomość specjalistycznego słownictwa m.in. w czytaniu. Przykładowe testy dostępne są na mojej Platformie wiedzy. Na podstawie wyników wszystkich testów wspólnie z kursantem ustalamy zakres materiału jaki należy powtórzyć i opanować do poszczególnych części egzaminu. Przy podpisaniu umowy ustalamy wybraną ilość godzin w pakiecie, formę zajęć (online czy stacjonarnie) oraz czas trwania kursu, aby maksymalnie produktywnie przygotować się do konkretnego terminu egzaminu. Godziny zajęć ustalam indywidualnie z każdym kursantem i potwierdzam dzień wcześniej termin lekcji. Jak wyglądają lekcje online z języka angielskiego wojskowego? Szczegółowo pisałam o tym tutaj.

3. Zostałem zakwalifikowany na wojskowy kurs angielskiego poziom 3. Na kursie poziom 2 byłem w 2013 roku. Czy jest możliwość abym wykupił u Pani lekcje, które pomogą mi podczas testu wstępnego na kurs poziomu 3?

Tak, przygotowuję żołnierzy do wszystkich rodzajów egzaminów z języka angielskiego specjalistycznego, w tym egzaminów wstępnych na uczelnie wojskowe, egzaminów eksternistycznych, certyfikacyjnych, poprawkowych, weryfikacyjnych na kursy wyższego poziomu oraz pokursowych.

4. Piszę do Pani z zapytaniem czy byłaby możliwość sprawdzenia przez Panią raportu? Przygotowuję się sama do egzaminu, i chciałabym, żeby ktoś profesjonalny rzucił na to okiem.

Oczywiście, istnieje taka możliwość. W mojej ofercie mam zarówno specjalistyczne kursy z języka angielskiego oraz pojedyncze konsultacje egzaminacyjne. Po przeprowadzeniu testu z danej sprawności jak np. napisanie raportu, podczas indywidualnej konsultacji egzaminacyjnej omawiamy wspólnie z kursantem wyniki testu, kryteria oceny, analizujemy popełnione błędy. Cennik konsultacji egzaminacyjnej na poziomie 2 znajduje się tutaj.

5. Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób realizowane są zajęcia online przygotowujące do egzaminu STANAG na poziomie 2?

Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie lekcji online znajdują się tutaj.

6. Służę w służbach mundurowych, chciałabym się przygotować do testu Stanag 6001. Test będę zdawać prywatnie, służę w innej formacji niż MON. Kupiłam książki Campaign 1, niestety nie mam CD z nagraniami nauczyciela i nie jestem w stanie w pełni rozwiązywać zadania z podręcznika (nie mam nagrań audio). Pytanie czy jest Pani w stanie przesłać mi takie nagrania ? Może za jakąś dodatkową opłatą? Czy jest jakaś zniżka dla funkcjonariuszy?

Wszelkie materiały potrzebne do realizacji zajęć zapewniam swoim kursantom w cenie kursu. Są  to zarówno podręczniki, autorsko opracowane materiały pdf, jak i nagrania. Przygotowanie do egzaminu bez profesjonalnego nauczyciela jest możliwe, jednak same odpowiedzi sprawdzone z klucza nie wyjaśnią dlaczego został popełniony błąd w czytance, nie wytłumaczą nagrania, nie sprawdzą Pani pracy pisemnej. Nie wspomnę również o części ustnej egzaminu, do której wręcz niezbędna jest druga osoba do rozmowy. Egzamin ustny STANAG nie polega na monologu zdającego, a jest dialogiem z egzaminatorem lub drugim zdającym. Nie prowadzę sprzedaży podręczników ani nagrań. Komplet materiałów do nauki, tj. książki i płyty Campaign są dostępne w każdej księgarni prowadzącej sprzedaż wydawnictwa Macmillan. Aktualny cennik zajęć jest dostępny na mojej stronie internetowej w zakładce oferta. Obowiązuje on wszystkich funkcjonariuszy mundurowych, gdyż egzamin według normy STANAG zdają w głównej mierze żołnierze lub kandydaci na żołnierzy zawodowych.

7. Składam w następnym roku na studium oficerskie i interesuję mnie kurs STANAG. Chciałbym zapytać jak z terminami takiego kursu oraz o kwestię cenowo-organizacyjną oferowanych przez Pani szkołę językową kursów.

Cennik kursów specjalistycznych według normy STANAG 6001 znajduje się w zakładce oferta. Tam również opisałam jak wyglądają lekcje online w mojej szkole językowej. Wyjaśniam zarówno kwestie techniczne, czyli stosowane komunikatory, oraz jak wygląda grafik zajęć, czyli również kwestie organizacyjne.

8. W związku z tym, że posiadam poziom 3  STANAG z języka angielskiego, myślę nad 4. Widać po testach, że poziom jest dosyć wysoki, ale też przygotowuję się do egzaminu CAE i przy okazji myślę, żeby podejść też do 4. Póki co chciałbym zwiększać bazę słownictwa. Co by Pani zarekomendowała do samodzielnego przygotowywania się póki co?

Egzamin na poziomie 4 to skomplikowane zagadnienie, odbywa się zazwyczaj raz w roku. Zapraszam do zapisu na listę osób oczekujących na konsultację egzaminacyjną, poprzez zapis na mego newslettera. W czasie odpłatnych indywidualnych konsultacji online, udzielam szczegółowych informacji zarówno odnośnie samego egzaminu, jak i przygotowania się do niego, rekomenduję odpowiednie podręczniki, testy. Odpowiadam też na wszelkie zapytania kursantów. Tutaj znajduje się cennik indywidualnych konsultacji egzaminacyjnych na każdym poziomie.

9. Jak mogę odebrać certyfikat STANAG? Egzamin będę zdawać na uczelni wojskowej w innym mieście.

Świadectwa znajomości języka angielskiego według normy STANAG 6001 przesyłane są pocztą na adres kandydata podany w zgłoszeniu na egzamin.

10. Czy na egzamin mogę wziąć telefon komórkowy?

Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń elektronicznych z wyjątkiem telefonów komórkowych. Telefony komórkowe w czasie trwania egzaminu muszą być całkowicie wyłączone, nie wyciszone! Niezastosowanie się do powyższego zarządzenia może skutkować nawet dyskwalifikacją z egzaminu lub jego danej części.

Więcej odpowiedzi na najczęstsze pytania znajdziesz tutaj:

część I

część II

część III

część IV