fbpx

Dziś prezentuję Ci trzecią część pytań i odpowiedzi najczęściej zadawanych mi w związku ze zbliżającymi się egzaminami STANAG 6001 w sesji letniej 2020r.

21. Czy w lipcu 2020r. odbędą się również egzaminy eksternistyczne?

W chwili obecnej pojawiły się terminy egzaminów wyłącznie pokursowych dla uczestników semestralnych kursów stacjonarnych, które w związku z obowiązującym stanem epidemii covid- 19 były realizowane w systemie nauczania na odległość. Jak tylko otrzymam sprawdzone informację odnośnie terminów egzaminów eksternistycznych, na pewno będę o tym informować w pierwszej kolejności subskrybentów mego newslettera, dlatego zachęcam do zapisu na mojej stronie internetowej www.martabuniak.pl.

22. Jak będą odbywały się egzaminy w lipcu 2020r.?

Egzaminy pokursowe w sesji letniej na danym poziomie odbywać się będą w ciągu jednego dnia, a nie jak to dotychczas było w ciągu 2 dni z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Szczegółowe instrukcje dotyczące zachowania się podczas egzaminów zostaną przesłane słuchaczom drogą elektroniczną w późniejszym terminie.

23. Czy będąc żołnierzem mogę zdawać egzamin STANAG 6001 zarówno bezpłatnie, jeśli
mnie wyślą z jednostki, jak i później ewentualnie komercyjnie, gdy nie uda mi się zaliczyć
jakiejś specjalności?

Tak. Egzamin STANAG 6001 można zdawać zarówno bezpłatnie po skierowaniu przez jednostkę, jak również i odpłatnie po samodzielnym zapisaniu się na egzamin i uiszczeniu opłaty.

24. Ile kosztuje egzamin STANAG 6001?

Jeśli na egzamin zostałeś zgłoszony i zakwalifikowany przez swoją macierzystą jednostkę wojskową, to w związku z uczestnictwem w egzaminie nie ponosisz żadnych kosztów. Jednakże w przypadku gdy do egzaminu podchodzisz komercyjnie, to cennik egzaminu uzależniony jest od danego ośrodka egzaminacyjnego. W ubiegłych latach ceny za daną sprawność były różne na poszczególnych uczelniach i wahały się w granicach od 30-65 zł.

Odpowiedzi na kolejne pytania znajdziesz tutaj